آخرین به‌روزرسانی: ۱۳۹۵/۰۶/۱۷

تفاوت لیسانس تجاری، تحقیقاتی و آموزشی نرم‌افزار پاورفکتوری چیست؟

به طور کلی، لیسانس تجاری به شرکت‌ها و سازمان‌ها برای اهداف تجاری (انتفاعی) عرضه می‌شود. در حالی که لیسانس تحقیقاتی به مراکز آموزشی و تحقیقاتی ارائه می‌شود تا در پروژه‌های تحقیقاتی با بودجه عمومی، پروژه‌های دولتی، یا پروژه‌های سازمان‌های غیر انتفاعی به کار گرفته شود. لیسانس آموزشی به دانشگاه‌ها و موسسات آموزشی برای اهداف آموزشی ارائه می‌شود. استفاده تجاری از لیسانس تحقیقاتی و آموزشی مجاز نیست.

برای کسب اطلاعات بیشتر مراجعه کنید به کاتالوگ پاورفکتوری: لیسانس‌ها و نسخه‌ها (فارسی، English)

چگونه می‌توان لیسانس پاورفکتوری ۲۰۱۶ را از یک دستگاه به دستگاهی دیگر منتقل کرد؟

قفل نرم‌افزاری (Softkey) را می‌توان دو بار در سال از یک دستگاه به دستگاه دیگر منتقل کرد. برای این کار، بایستی لیسانس را در بخش License Manager غیر فعال کنید؛ به این ترتیب لیسانس از طریق اینترنت به سرور دیگسایلنت باز می‌گردد. سپس می‌توانید لیسانس را بر روی دستگاهی دیگر فعال کنید. بیشتر بدانید…

نرم‌افزار پاورفکتوری ۲۰۱۶ برای به‌روز کردن لیسانس به کدام سرور متصل می‌شود؟

در سیستم جدید امنیت لیسانس، هم قفل نرم‌افزاری و هم قفل سخت‌افزاری بایستی هر ماه از طریق اینترنت صحه‌گذاری شوند. در این سیستم، فقط و فقط اطلاعات لیسانس و مشخصات دستگاه به سرور ارائه دهنده قفل (codemeter.com) ارسال می‌شود و در صورت اطمینان از وضعیت امنیت لیسانس، مجوز استفاده از نرم‌افزار به دستگاه داده می‌شود. در صورتی که کاربران Firewall را برای پاورفکتوری فعال کرده باشند، می‌توانند آدرس‌های زیر را در استثناها قرار دهند:

HTTP/HTTPS (TCP port 80 and 443) to

– https://lc.codemeter.com/23827/gateways/

– http://cmtime.codemeter.com/

برای کسب اطلاعات بیشتر صفحات ۳۸ و ۳۹ از دفترچه راهنمای نصب پاورفکتوری ۲۰۱۶ (DIgSILENT PowerFactory 2016, Installation Manual) را مطالعه کنید.