کارگاه دیگسایلنت پاورفکتوری ۲۰۱۶

سمینار آموزشی دیگسایلنت پاورفکتوری2016 در روز سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ با استقبال پرشور کاربران نرم افزار در پژوهشگاه نیرو و توسط مدیر عامل شرکت دیگسایلنت، آقای فلاویو فرناندز برگزار گردید.

برای کسب اطلاعات بیشتر، دریافت اسلاید‌ها و عکس‌ها به ادامه خبر مراجعه کنید…

افتتاح سمینار با سخنرانی مدیر عامل شرکت نمایندگی دیگسایلنت در ایران و اشاره به تاریخچه معرفی و بکارگیری این نرم افزار در تمامی مطالعات انتقال، فوق توزیع و توزیع در صنعت برق ایران از سال 1381 تا کنون آغاز گردید و یادآوری شد شرکت دیگسایلنت آلمان در تمام مدت 15 سال گذشته خدمات فروش لیسانس بصورت رسمی، پشتیبانی فنی و کلیه خدمات پس از فروش را بصورت مستمر و بدون هرگونه وقفه حتی در شرایط برقراری تحریم های ناعادلانه بین الملی علیه ایران ادامه داده است. در ادامه مدیر عامل شرکت دیگسایلنت آلمان با تشریح سابقه 30 ساله فعالیت شرکت دیگسایلنت در آلمان، نرم افزار پاورفکتوری را بعنوان مهمترین ابزار در خدمات مشاوره و انتقال دانش فنی آن شرکت در سطح جهان قلمداد نمود که هم اکنون برای انجام مطالعات شکبه های برق در بیش از 130 کشور جهان بکار گرفته می شود، از جمله شرکت مدیریت شبکه برق کشور انگلستان National Grid با بیش از 180 کاربر فعال و شرکت توزیع نیروی برق فرانسه ERDF با بیش از 300 کاربر فعال بعنوان نمونه های موفق بکارگیری این نرم افزار در بهره برداری و توزیع معرفی شدند در حالیکه شرکت دیگسایلنت را نیز بعنوان مشاور عالی و ناظر در مطلعات پیشرفته بهره برداری و توزیع بصورت رسمی در اختیار دارند.

در ادامه با معرفی مختصر روش مدیریت توسعه نرم افزار با بکارگیری بیش از 50 متخصص تراز اول جهانی در رشته های برق، کامپیوتر و ریاضیات، تغییرات قابل ملاحظه ویرایش 2016 نرم افزار و تغییر ساختار نامگذاری ویرایشهای بعدی تشریح گردید. تغییرات گرافیکی نرم افزار و ارتباط بسیار موثر با سیستمهای اطلاعات جغرافیایی از عناوین مهم مطر در این سمینار آموزشی بود به نحوی که با استفاده از آیکون جدیدی که در نرم افزار تعبیه شده بود، امکان طراحی گرافیکی بصورت اتوماتیک برای کاربران آموزش داده شد، همچنین اینترفیسهای پیش فرض برای ورود اطلاعات از دو نرم افزار مطرح GIS شامل ArcGIS محصول کمپانی ESRI و SmallWorld محصول GE که بصورت پیش فرض در نرم افزار قرار دارند اشاره گردید و پشتیبانی از مدل اینترفیسهای مشترک CIM یا Common Interface Model تشریح گردید. در ادامه دو تابع عملیاتی مهم که به مازول پخش بار بهینه (Optimal Power Flow) اضافه شده و در کاهش تلفات و حداکثر نمودن رزرو توان راکتیو کاربرد دارد تشریح گردید.

امکانات اضافه شده به ماژول مدیریت توزیع نیروی برق (Distribution Network Tools) و تشریح مختصر پروژه مشاوره دیگسایلنت در شرکت ERDF فرانسه و کاربردهای نرم افزار پاورفکتوری در مطالعات طراحی و بهره برداری شبکه های هوشمند از موارد دیگری بود که تلویحاً بیان گردید و با اشاره به تغییرات ساختاری قفل نرم افزار و ساده تر شدن فرایند نصب و راه اندازی و همچنین پشتیبانی از خرابی یا فقدان قفل در شرایط خاص که مشکل بسیاری از شرکتها بوده است، در نهایت فیلمهای مولتی مدیای آموزشی و مچنین مثالهای کاربردی که در محیط نرم افزار بصورت از پیش نصب شده وجود دارند نمایش داده شد. در پایان جلسه پرسش و پاسخ صمیمانه ای بین کاربران فعال نرم افزار و آقای فرناندز برگزار گردید و کلیه سئوالات باقیمانده بصورت مستند جهت هماهنگ سازی و پاسخگویی دریافت شد.

منابع

گالری عکس

دعوت‌نامه (برگزار شد)

سمینار/کارگاه پاورفکتوری (PowerFactory 2016) در روز سه‌شنبه ۹ شهریور ۱۳۹۵ از ساعت ۸:۳۰ تا ۱۶:۰۰ در محل شرکت تدبیرسازان فناوری انرژی آپادانا برگزار می‌شود. شایان ذکر است که مدرس این رویداد آقای Flavio FERNANDEZ مدیر عامل شرکت دیگسایلنت (DIgSILENT GmbH) آلمان خواهد بود.